06/09/2015 |  23:30 | Autor: RTRS

Drugi poraz BiH, Grčka savladala Hrvatsku

Košarkaši Bosne i Hercegovine, doživjeli su i drugi poraz na šampionatu Evrope.

Izabranici Duška Ivanovića poraženi su najprije na startu takmičenja od Poljske, da bi večeras izgubili i od domaćina grupe A, selekcije Francuske sa 81:54.

"Trikolori" protiv Bosne nisu imali problema, vodili su od početka meča, te susret prelomili u trećoj četvrtini koji su dobili sa 30:10 i na kraju zasluženo slavili.

Francuze su do drugog trijumfa u grupi predvodili Lovernj i De Kolo, koji su ubacili po 15 poena, uz po sedam skokova, po dva poena manje upisali su Batum i Parker, dok je Vesterman upisao devet poena.

S druge strane, dvocifreni su bili Stipanović i Kikanović sa po 10 poena, dok su Šutalo i Renfro upisali po osam.

Košarkaši Španije deklasirali su u grupi B Tursku rezultatom 104:77.

Izabranici Serđa Skariola nakon prve dionice imali su šest poena prednosti, da bi na poluvrmenu stigli do plus 16, te u nastavku potpuno dotukli rivala.

Pau Gasol je bio najefikasniji u timu Španije sa 21 poenom i sedam skokova, Rodriges je dodao 14 poena uz pet asistencija, dok je Rejes ubacio 12 koševa.

U redovima Turske, najbolji su bili Iljasova sa 15 poena, dok su Mahmutoglu i Koksal ubacili po 12.

Grčka je u grupi C nanijela prvi poraz Hrvatskoj. Grci su nakon pobjede u prvom kolu nad Makedonijim, dobili večeras Hrvate sa 72:70.

Hrvatska je vodila od tokom najvećeg dijela utakmice, imala plus 10 tokom treće dionice, da bi u posljednjih pet minuta ušla sa prednošću 65:59. Međutim, u neizvjesnoj završnici Grci stižu rezultat i prave preokret. Simon je imao priliku da donese Hrvatkoj produžetak, ali je bio neprecizan na tri sekundeprije kraja.

Spanulis je predvodio Grke sa 16 poena, četiri skoka i šest asistencija, Printezis je ubacio 13 poena, uz četiri skoka, dok je Buruzis dodao 10 peona, četiti uhvaćene lopte i pet asistencija.

Za Hrvatsku, Simon je ubacio 18 poena, Ukić 14, a Šarić 11.

Češka je u grupi D pobjedom na Ukrajinom sa 78:64 zadržala maksimalan učinak. S druge strane, Ukrajina još ne zna za pobjedu.

Veseli je predvodio Čehe do pobjede sa 19 poena, uz devet skokova i tri asistencije, Purmpla je dodao 17, a Satoranski 15 poena, uz osam skokova i šest asistencija.

Kod Ukrajine, Fesenko je ubacio 14, a Rendl 12 poena.