08/09/2015 |  16:25 | Autor: TANЈUG

Srbija ubjedljiva protiv Islanda, Hrvatska-Makedonija od 21.00 čas

Košarkaška reprezentacija Srbije pobijedila je danas u Berlinu selekciju Islanda sa 93:64 (24:16, 18:16, 25:16, 26:16) u trećem kolu B grupe prvenstva Evrope.

Izabranici Aleksandra Đorđevića zadržali su maksimalan učinak na šampionatu, učvrstili se na čelu grupe B i već sada izborili plasman u osminu finala.

Srpski košarkaši dobro su otvorili meč, poveli sa 6:0 i vrlo brzo stigli do dvocifrene prednosti, koja je rasla iz minuta u minut.

Borbeni i neugodni Islanđani prijetili su samo u prvom poluvremenu kada su agresivnom i čvrstom odbranom, uz dosta pokušaja u šutu za tri poena, terali protivnika na greške.

Vicešampion svijeta razigrao se u trećoj četvrtini u kojoj je konačno slomio otpor rivala i pokazao razliku u kvalitetu.

O dominaciji Srbije govori podatak da su se svi igrači upisali u listu strijelaca.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Nemanja Nedović sa 15 poena, Miroslav Raduljica ubacio je 13 poena, a dvocifren učinak imali su Nikola Kalinić sa 12 i Ognjen Kuzmić sa 11 poena.

Naredni meč košarkaši Srbije odigraće sutra od 14.30 protiv selekcije Turske.

U 21.00 čas možete pratiti i meč Hrvatska - Makedonija, a u isto vrijeme na RTRS plusu je prenos utakmice Španija – Italija.