09/09/2015 |  16:10 | Autor: RTRS

Košarkaši Srbije lako savladali Tursku

Košarkaši Srbije savladali su Tursku rezultatom 91:72 i tako nakon četiri odigrana kola zadržali maksimalan učinak u grupi B Evropskog prvenstva.

S druge strane, selekcija Turske sada ima učinak od dvije pobjede i dva poraza.

Izabranici Aleksandra Đorđevića su već nakon prvih 10 minuta imali 16 poena prednosti (30:14), koju su odličnom igrom održavali tokom utakmice i na kraju zasluženo slavili.

Košarkaši Turske su poveli sa 5:2, "Orlovi" trojkom Markovića i poenima Bjelice okreću na 7:5, te serijom 15-2 stižu na velikih 22:7. Do kraja prvog perioda, izabranici Aleksandra Đorđević uspješno koriste posljednji napad i košem Ercega sekundu prije kraja dionice stižu na velikih plus 16 (30:14).

Turci su poenima otvorili drugu četvrtinu, ali srpski košarkaši nastavljaju sa dominacijom i polovinom drugog perioda imaju do tada maksimalnih 21 razlike (43:22). Srbija u posljednjem minutu četvrtine poenima Raduljice stiže do 50:33, da bi centar "Orlova" dvije sekunde prije zvuka sirene zakucavanjem postavio konačan rezultat nakon prvih 20 minuta 53:35.

Treća četvrtina počela je poenima Erdena, na šta je odmah trojkom odgovorio Teodosić. Igrao se koš za koš, da bi polovinom dionice uslijedila serija promašaja srpskih košarkaša, nakon čega Turci smanjuju na minus 12 (65:53), a jednaka razlika ostala je ia nakon završetka trećeg perioda (71:59).

Srbija - Turska (FOTO: B92/ StarSport)

"Orlovi" su se probudili početkom posljednjih 10 minuta, poenima Bogdanovića i Kalinića prave seriju 6-0 za prednost od 18 poena (77:59), koju sjajnom igrom, ne ispuštaju do kraja utakmice.

Srbiju je do trijumfa predvodio Teodosić, koji je osvario "dabl-dabl" učinak sa 17 poena, tri skoka i 13 asistencija. Najefikasniji je bio Raduljica sa 20 poena, uz šest skokova, dok je Kalinić ubacio 15 poena, uz dvije uhvaćene lopte i četiri asistencije.

S druge strane, Muhamed je ubacio 16 poena, kojima je dodao dva skoka i četiri asistencije, dva poena manje ubacio je Erden, dok su po 11 koševa imali Osman i Iljasova.

Srbija u posljednjem kolu grupne faze, koje se igra u četvrtak od 14.30, uz prenos na našoj televiziji, igra sa selekcijom Italije, dok Tursku od 21 čas očekuje susret sa Islandom.

U preostalim duelima četvrtog kola u okviru iste grupe, od 17.45 uz prenos na RTRS Plus, sastaju se Njemačka i Italija, dok će od 21 čas na teren izaći Island i Španija.