09/09/2015 |  17:34 | Autor: RTRS

Težak poraz BiH od Finske

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Finske rezultatom 88:59 u utakmici četvtog kola grupe A Evropskog prvenstva.

Finska nakon današnje utakmice ima skor 2-2, dok BiH ima učinak 1-3.

Finska je od početka preuzela inicijativu i riješila prvu četvrtinu sa 19:12. Bh. košarkaši u drugoj dionici stižu na minus dva da bi Finci ponovo podigli nivo igre i na poluvrijeme otišli sa plus 14 (41:27). Košarkaši Finske su u trećem periodu potpunosti su "razbili" izabranike Duška Ivanovića i riješili ovaj dio igre sa 31:15. Do kraja susreta finski košarkaši čuvaju prednost i stižu do pobjede.

Najefikasniji u pobjeničkom timu bio je Vilson sa 16 poena, Koponen je ubacio 14, a Nutinen poena manje.

Za BiH, jedini dvocifreni su bili Albijanić sa 14 i Kikanović sa 13 poena.

U posljednjem kolu, koje je na rasporedu sutra, BiH od 17.30 igra sa Rusijom, dok će se Finska od 15 časova sastati sa Poljskom.