09/09/2015 |  19:24 | Autor: Agencije

Eurobasket 2015: Grčka slavila protiv Slovenije 83:72

U četvrtom kolu kvalifikacija za Eurobasket 2015. reprezentacija Grčke pobijedila je Sloveniju rezultatom 83:72.
Eurobasket 2015: Grčka slavila protiv Slovenije (Foto: eurobasket2015.org) -
Eurobasket 2015: Grčka slavila protiv Slovenije (Foto: eurobasket2015.org)

Grci su poveli i u prvoj četvrtini ostvarili razliku od šest koševa, a na poluvremenu su je povećali na petnaest koševa. Poluvrijeme je završeno rezultatom 46:31, što nije donosilo previše nadu u pobjedu za momčad pod vodstvom Јurija Zdovca.

U drugom poluvremenu Grci niti jednom nisu izgubili vodstvo, tako da su utakmicu na kraju završili pobjedom 83:72.

Grk Vasilis Spanoulis u prvom poluvremenu je bio najbolji strijelac utakmice sa 13 postignutih koševa, a najbolji strijelac utakmice bio je Slovenac Јaka Blažić sa 27 postignutih koševa.

Unatoč snažnoj podršci slovenačke publike, slovenačka ekipa nije uspjela nadvladati dvostrukog evropskog prvaka.

Prema mnogim analitičarima, Grci su jedan od glavnih favorita za zlatnu medalju na ovom Eurobasketu. Grčka je od početka takmičenja u Zagrebu pobijedila Sloveniju, Makedoniju, Hrvatsku i Gruziju.

Slovenija je u kvalifikacijama, uz poraz od Grka, već izgubila jednu utakmicu protiv Hrvatske, a pobijedila je Gruziju i Holandiju.