Igokea ubjedljiva nad Metalcem

Košarkaši Igokee pobijedili su Metalac u Valjevu rezultatom 74:56.
Igokea - Široki (FOTO: glassrpske.com) -
Igokea - Široki (FOTO: glassrpske.com)

Aleksandrovčani su ubjedljivom igrom upisali drugu pobjedu zaredom u ABA ligi ove sezone.

Nakon Olimpije, uzabranici Željka Lukajića savladali su i tim Metalca. Igokea je u Valjevu pobijedila više nego zasluženo. Rezultatsku prednost imala je od početka do kraja utakmici, a u pojedinim trenucima ona je bila i preko 20 poena razlike. Posebno dobro Igokea je odigrala prvu četvrtinu u kojoj je Metalac ubacio samo 5 poena naspram 17 Igokeinih. Prve poene Metalac je ubacio tek nakon 7 i po minuta igre i to sve govori. Šampion BiH je na poluvremenu imao 13 poena viška 42:29.

U nastavku se ništa nije promijenilo. Domaćin je na sve načine pokušavao da se vrati u meč, ali Igokea je uspijevala da održi dvocifrenu prednost. Na kraju utakmice bilo je 74:56 za ekipu iz Aleksandrovca u kojoj su svi bili na visini zadatatka.

Pojedinačno, najefikasniji bio je Miloš Komatina sa 18 poena, a dva manje je ubacio Vuk Radivojević. U poraženom timu najefikasniji je bio Gabrić sa 16 koševa.

Igokea takmičenje u ABA ligi nastavlja 10. oktobra, kada u Laktaše stiže beogradski Partizan.