EP- Odbojkaši Srbije startovali pobjedom nad Slovačkom

Izabranici Nikole Grbića nisu imali nimalo lak posao u susretu sa Slovacima, koji su pružili veoma snažan otpor favorizovanom rivalu.
Odbojkaši Srbije (FOTO: MN Press) -
Odbojkaši Srbije (FOTO: MN Press)

Odbojkaši Srbije pobijedili su na početku Prvenstva Evrope savladavši u italijanskom gradu Busto Arziciju Slovačku sa 3:2 u setovima (25:22, 22:25, 30:28, 24:26, 15:9).

Srbija je dugo tražila put do očekivane pobjede, a uspjeh je obezbijedila poslije dramatične i dugotrajne borbe, tek u petom setu.

Do tada, srpski odbojkaši igrali su nesigurno, sa mnogo oscilacija i neoprostivo velikim brojem grešaka, što su čvrsti i uporni Slovaci koristili na pravi način.

Tokom cijele utakmice vođena je velika i izjednačena bitka, uz mnogo uzbuđenja i preokreta, a srpski tim uspio je da ipak sačuva snagu i koncentraciju za odlučujući set i važnu pobjedu na startu takmičenja.

Na prvenstvu koje od 9. do 18. oktobra zajednički organizuju Italija i Bugarska, srpski odbojkaši sutra igraju protiv Finske, a u posljednjem kolu sastaju se u nedjelju sa braniocem titule Rusijom.