11/10/2015 |  17:47 | Autor: B92

Đoković najuspješniji u "velikoj četvorci"

Najbolji teniser svijeta potvrdio je dominaciju u svjetskom tenisu titulom u Pekingu, a u prilog tome ide i odnos pobjeda među “velikom četvorkom“.
Novak Đoković - Foto: Beta/AP
Novak ĐokovićFoto: Beta/AP

“Veliku četvorku“ muškog tenisa uz Đokovića čine Rodžer Federer, Rafael Nadal i Endi Marej, a u nedjelju je Srbin postao igrač sa najviše pobjeda između ove četvorice.

Novak je u finalu turnira u kineskoj prijestonici savladao možda i svog najvećeg rivala Rafaela Nadala u dva seta – 6:2, 6:2, za 90 minuta igre.

Bio je ovo 45. okršaj dvojice najvećih rivala u istoriji tenisa, a Đoković je sada smanjio na 23-22, pošto je dobio Nadala sva tri puta ove godine.

Prvi igrač na ATP listi stigao je tako do 62. trijumfa u mečevima sa nekim iz “velike četvorke“, prestigavši upravo Španca koji ima jedan manje. Nole je Endija Mareja pobijedio 19 puta uz 9 poraza, dok sa Federerom ima izjednačen skor – 21-21.

To znači da osim 62 pobjede ima 53 neuspjeha. U tom segmentu samo je bolji 'Bik sa Maljorke' koji je od Novaka, Rodžera i Endija poražen ukupno 38 puta.

Švajcarac se nalazi na trećem mjestu ove liste sa negativnim odnosom 45-55, dok je Britanac ubjedljivo posljednji jer je zabilježio 26 pobjeda i 59 poraza od najvećih konkurenata.