19/11/2015 |  09:37 | Autor: B92

NBA: Pobjede Šarlota, Orlanda, Indijane, Dalasa, Atlante...

U prvom meču bez Kevina Mekhejla na klupi DŽejms Harden ubacio je 45 poena, a Hjuston je u produžetku dobio Portland sa 108:103.
NBA liga - Foto: ilustracija
NBA ligaFoto: ilustracija

Veče u NBA ligi obilježio je i Rasel Vestbruk sa 43 poena u pobjedi Tandera nad Nju Orleansom 110:103, Rondo je imao tripl-dabl u porazu Kingsa od Hoksa, a Batler je sa 32 poena vodio Čikago do pobjede u Finiksu 103:97.

Orlando je trojkom Furnijea na 3,1 sekundu do kraja dobio Minesotu u produžetku 104:101, a Nemanja Bjelica opet nije imao svoj dan – 3 poena (1-4 iz igre za 19 min), uz 4 skoka i asistenciju, kao i ranije završen meč zbog šest ličnih grešaka.

Boban Marjanović nije bio u timu Sparsa u pobjedi nad Denverom, ali je zato za Nagetse zablistao Nikola Јokić.

Evan Furnije nastavlja sa odličnim partijama – sada je u trijumfu Medžika ubacio 26 poena (9-17 iz igre), uz 4 skoka i 3 asistencije, a pratio ga je Elfrid Pejton sa 24 poena (11-23 iz igre), 7 skokova i 6 asistencija.

Trener Skot Skajls povukao je neke neobične poteze – Nikola Vučević igrao je samo 16 minuta (8p, 4-13 iz igre, i 7sk), a nije ulazio poslije prvog poluvremena, dok je Viktor Oladipo igrao samo sedam minuta u nastavku i produžetku, i to ne kada se meč lomio.

“Ne pokušavam da šaljem nikakve poruke. Mislim, dobijem prilično veliki ček svake dvije nedjelje kako bih ostvarivao pobjede i to pokušavam da uradim – sada sam osjetio da imamo dobru energiju sa klupe“, rekao je Skajls, čiji tim sada ima skor 6-6.

Minesota je na 5-7, a sada je kod Vulvsa najbolji bio Endru Vigins sa 28 poena (8-17 iz igre), dok je Karl-Entoni Tauns upisao 21 poen (8-12 iz igre), 12 skokova i 6 rampi. Riki Rubio umalo je došao do tripl-dabla – 8 poena (3-11 iz igre) i po 12 skokova i asistencija, dok je Levin postigao 14 poena.

“Teško je kada se oslanjaš na mlade momke, ali oni brzo rastu“, optimističan je trener Minesote Sem Mičel.

Kevin Mekhejl neočekivano je dobio otkaz u Hjustonu, a tim je dobio prvi meč bez njega – Bruer je pogodio tešku trojku za produžetak, a onda je štafetu preuzeo Harden i sa devet poena u dodatnih pet minuta donio peti trijumf Hjustonu uz sedam poraza.

Brada je meč završio sa 45 poena (11-29 iz igre, 19-20 penali), 8 skokova i 11 asistencije.

“Pogađao ili promašivao šuteve, moram da dovedem svoju igru tamo gdje treba da ide kako bi tim išao u pravom smjeru – vraćanje moje energije, ovaj meč bio je prvi korak u tom pravcu“, kaže Harden.

Dvajt Hauard imao je 7 poena i 19 skokova. Ariza je upisao 18 poena, a Kori Bruer 16.

“Kada se pogodi takav šut, on može sve da probudi. Ako taj šut preokrene sezonu, srećan sam što sam ga dao, ali vrijeme je da počnemo da pobjeđujemo“, rekao je Bruer o trojci na 0,9 sekundi do kraja kojom su Rokitsi izbjegli peti poraz u nizu.

Kod Blejzersa, koji sada imaju skor 4-9, Demijan Lilard ubacio je 23 poena (6-19 iz igre), Mekolum je imao 19 poena i 6 asistencija, dok je Aminu dodao 16 poena i 15 skokova.

S obzirom na to da su igrali bez Dejvisa, Holideja i Kola, Pelikansi su pružili dobar otpor Oklahomi, ali i dalje su na samo jednoj pobjedi iz 12 utakmica.

Rasel Vestbruk preokrenuo je tok utakmice poslije lošeg početka Tandera i na kraju je upisao 43 poena (14-25 iz igre, 15-20 penali), 9 skokova i 8 asistencija, a u odsustvu Durenta najveću podršku imao je od Enesa Kantera – 24 poena (8-15 iz igre) i 14 skokova.

“Ko god da je preko puta, znamo da mogu da uđem u reket i da poremetim odbranu – moj posao je da napadam i da uzmem ono što mi odbrana nudi“, kaže Vestbruk, čiji tim sada ima skor 7-5.

Kod Pelikansa je najefikasniji bio Rajan Anderson sa 30 poena (13-25 iz igre), a po 18 su upisali Erik Gordon i Iš Smit.