20/11/2015 |  11:55 | Autor: RTS

Radonjić: Naš poraz je posljedica brojnih izostanaka i povreda

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić ocijenio je da je poraz od Strazbura, uprkos prednosti od 21 poena na početku treće četvrtine, posljedica brojnih izostanaka i povreda. Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Strazburu od istoimenog domaćina sa 78:75, u meču šestog kola grupe A Evrolige.
Dejan Radonjić - Foto: arhiv
Dejan RadonjićFoto: arhiv

Iako su gotovo cio meč bili u prednosti, izabranici Dejana Radonjića poklekli su u finišu, doživjeli poraz i znatno smanjili svoje šanse za prolazak u Top 16 fazu elitnog takmičenja.

"Počeli smo i otvorili meč izvanredno napadački, ali smo znali da će u drugom poluvremenu biti drugačije, jer je Strazbur dobar tim. I u ovom meču bili smo hendikepirani brojnim izostancima i povredama, ali smo takođe imali i puno problema u organizaciji igre u drugom dijelu, pošto je Strazbur igrao odličnu odbranu", izjavio je Radonjić a prenosi Tanjug.

Crvena zvezda poslije šest odigranih utakmica u A grupi Evrolige ima skor 2-4 i još uvek je u igri za plasman u Top 16 fazu.

Šampion Srbije i Јadrana u sedmom kolu, narednog petka od 20 sati, u Pioniru dočekuje Real Madrid.