01/02/2016 |  08:44 ⇒ 09:16 | Autor: B92

ABA: Mega srušila Cedevitu i ovjerila plej-of

Košarkaši Mega Leksa pobijedili su Cedevitu u Sremskoj Mitrovici rezultatom 100:93, u 22. kolu regionalne ABA lige.
Logo ABA lige (ilustracija) -
Logo ABA lige (ilustracija)

Ekipa Dejana Milojevića došla je do 15. pobjede u sezoni i matematički je obezbijedila mjesto u doigravanju.

Veoma uzbudljiva utakmica odlučena je u posljednjih pet minuta, a domaćin je do trijumfa stigao serijom 10-2 kada se odlijepio na +9 u 38. minutu (94:85).

Cedevita je bolje otvorila duel, riješila je prvu deonicu u svoju korist rezultatom 24:17 i djelovalo je da će uspjeti da ostvari pobjedu bez većih problema. Ipak, Mega je već do poluvremena preokrenula, pa je u nastavku sve do samog finiša viđena izjednačena utakmica.

Ovim porazom ekipa Cedevite ugrozila je drugo mjesto na tabeli pred plej-of, pošto će Crvena zvezda večeras, u slučaju pobjede protiv MZT, imati isti broj pobjeda ali i slabiji međusobni skor.

Timoti Luvavu predvodio je Megu sa 18 poena, 7 skokova i 4 asistencije. Јaramaz je dodao 15 poena i 7 asistencija, Ivanović je ubacio 14, a Zagorac i Nikolić po 10 poena. U poraženoj ekipi, Pulen je imao 25 poena i 9 asistencija, Bilan je dodao 15 poena i 8 skokova, a Musa 14 poena.