05/02/2016 |  08:32 | Autor: RTRS

EL: Lokomotiva furiozna u Malagi

Košarkaši Lokomotive Kubanj pobijedili su Unikahu u Malagi sa 82:64 u šestom kolu grupe E Top16 faze Evrolige.
Evroliga (ilustracija) -
Evroliga (ilustracija)

Tim iz Krasnodara je tako upisao četvrtu pobjedu u drugoj fazi, poslije koje je izbio na drugo mjesto na tabeli, dok je španski klub doživeo treći poraz, poslije kojeg je pao na šestu poziciju.

Unikaha je u prvom poluvremenu odlično parirala favorizovanim gostima, pa je tako imala samo dva poena zaostatka poslije prvih 20 minuta.

Međutim, Lokomotiva se probudila i zaigrala kako zna u nastavku i već u trećem periodu, koju je dobila sa 26:15, došla do dvocifrene prednosti. Gosti su potom povećavali i održavali prednost i na kraju upisali ubjedljiv trijumf.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Malkolm Dilejni sa 21 poenom i sedam asistencija, Entoni Rendolf je dodao 18 poena i šest skokova, a Kris Singlton i Dontaej Drejper po 11 poena.

Kod Unikahe, Mindaugas Kuzminkas je imao 16 poena, a dvocifreni učinak je imao još samo Edvin DŽekson, koji je utakmicu završio sa 11 poena. Srpski košaršaš Nemanja Nedović proveo je 11 minuta na terenu i za to vrijeme je zabilježio pet poena, dvije asistencije i dvije izgubljene lopte.