07/02/2016 |  22:03 | Autor: B92

ABA: Mega pobijedila Cibonu u Zagrebu

Košarkaši Mega Leksa pobijedili su Cibonu u Zagrebu sa 89:82, u utakmici 23. kola regionalne ABA lige.
Mega Leks - Crvena Zvezda (foto:Mega Leks) -
Mega Leks - Crvena Zvezda (foto:Mega Leks)

Tim Dejana Milojevića ostvario je 16. pobjedu u sezoni, pa do kraja regularnog dijela ima još šansu da osvoji treće ili možda čak i drugo mjesto na tabeli.

Mega je u Zagrebu slavila prilično rutinski, pošto je od početka do kraja utakmice kontrolisala igru i rezultat.

U prvoj dionici domaći tim je uspijevao da zadrži priključak (23:19), ali je Mega do poluvremena pojačala – 51:39. U trećoj četvrtini Cibona se spustila na minus tri – 63:60, ali Mega je bez većih problema odbila taj nalet domaćina i rutinski je privela utakmicu kraju u svoju korist.

Luvavu je bio najbolji sa 21 poenom i 4 skoka, Јaramaz je dodao 16 poena, 6 skokova i 4 asistencije, Јanković je ubacio 12, a Zagorac i Simeunović po 11 poena. U ekipi Cibone, Žižić je ubacio 23, a Rozić 16 poena.