24/04/2016 |  09:43 ⇒ 12:52 | Autor: RTRS

Mančester Јunajted finalista FA kupa

Fudbaleri Mančester Јunajteda prvi su finalisti FA kupa.
Јunajted of Mančester - Foto: Getty Images
Јunajted of MančesterFoto: Getty Images

Crveni đavoli u polufinalu savladali su Everton sa 2:1. U sjajnoj atmosferi Vemblija, imali su više sreće. Everton je do vođstva mogao već u 4. minutu, ali je udarac Lukaku sa gol linije izbacio kapiten Mančester Јunajteda, Vejn Runi.

Kazna za taj promašaj stigla je u 37. minutu kada je bivši igrač karamela, Maruan Felaini doveo Mančester Јunajted u vođstvo od 1:0.

U 57. minutu Fosu Mensah prekršajem je zaustavio Barklija i dosuđen je jedanaesterac. Najstrožiju kaznu u gol nije pretvorio Lukaku, istakao se sjajni David de Hea.

Petnaest minuta prije kraja, Everton stiže do izjednačenja, autogolom Smolinga.
Da utakmica ne ode u produžetke pobrinuo se Marsijal u trećoj minuti sudijske nadoknade.

U finalu, Mančester Јunajted igraće protiv boljeg iz duela Kristal Palas – Votford koji je na programu danas.