25/05/2016 |  08:12 ⇒ 09:24 | Autor: Nezavisne

Oklahoma na korak do velikog finala (VIDEO)

Košarkaši Oklahome savladali su aktuelnog šampiona NBA lige Golden Stejt rezultatom 118:94, i tako došli na korak do velikog finala.
Oklahoma - Golden Stejta - Foto: Getty Images
Oklahoma - Golden StejtaFoto: Getty Images

Utakmica je bila neizvjesna samo prvih nekoliko minuta, a onda je Oklahoma napravila seriju 13:0.

"Ratnici" su do kraja prve dionice uspjeli da smanje zaostatak na 4. poena.

U drugom dijelu Golden Stejt je pokušavao da se odupre, i to je uspijevao do polovine ovog perioda, ali onda Oklahoma počinje da uvećava prednost i na poluvrijeme odlazi sa +19.

U trećoj četvrtini "Ratnici" su bili nešto življi. Borili su se i uspjeli da smanje zaostatak pred posljednji dio.

Međutim, to je bilo sve što su uspjeli da postignu. U posljednjem dijelu košarkaši Oklahome nastavljaju onako kako su i počeli te dolaze do velike prednosti.

Najučinkovitiji igrač pobjedničke ekipe bio je Vestbruka sa tripl-dabl učinkom. On je postigao 36 poena i imao po 11 skokova i asistencija. Durent ga je pratio sa dabl-dablom od 26 poena 11 skokova i 4 asistencije.

Najbolji "ratnik" bio je Tompson sa 26 poena, a MVP NBA lige Stefa Kari je dodao 19. Sljedeća utakmica igra se u noći između četvrtka i petka a domaćin je Golden Stejt.