22/06/2016 |  22:53 ⇒ 23:11 | Autor: RTRS

EURO: Pobjede Irske i Belgije (FOTO)

Završena je grupna faza takmičenja na Evropskom šampionatu u Francuskoj.

Reprezentacija Republike Irske savladala je Italiju 1:0 (0:0) u posljednjem kolu grupe E i tako popunila jedino preostalo mjesto u osmini finala.

Јunak pobjede Ostrvljana nad "Azurima", čiji je selektor Antonio Konte odlučio da odmori nosioce tima pred borbu za četvrtinu finala sa Španijom, bio je Robi Brejdi u 85. minutu.

4. Švedska 0 1 2 1:3 1

Ekipa Maritna O'Nila tako se priključila Njemačkoj, Engleskoj, Hrvatskoj, Španiji, Francuskoj, Mađarskoj, Sjevernoj Irskoj, Italiji, Poljskoj, Slovačkoj, Švajcarskoj, Velsu, Islandu, Belgiji i Portugalu.

Naingolan poslao Šveđane kući

Za pobjedu Belgije pri samom kraju susreta, pogodak je postigao Radža Naingolan u 84 minutu.

Kraj za Švedsku i Zlatana Ibrahimovića, jer nisu uspjeli da prođu prvu fazu. Poslije meča trećeg kola grupe E sa Belgijom (0:1), Švedska je završila takmičenje u Francuskoj.

Euro 2016 Belgija - Švedska (Foto:EPA/ALI HAIDER)

Istina, jedan igrač ne čini tim, ali ni Zlatan nije mnogo pokazao na ovom meču. Belgija je izgleda igrala tačno onoliko koliko je bilo potrebno za pobjedu. U osmini finala igaće protiv Mađarske.

Ibrahimoviću je ovo ujedno bila i posljednja utakmica u reprezentativnoj karijeri.