25/06/2016 |  12:39 ⇒ 12:42 | Autor: RTRS

Dva zlata sa srpske kajakašice u Moskvi

Srpski dvosjed Milica Starović i Dalma Ružičić Benedek postao je novi prvak Evrope u kajaku u trci na 1.000 metara. Prethodno je Kristina Bedeč osvojila zlato u disciplini K1 na 1.000 metara.
Milica Starović i Dalma Ružičić Benedek prve u Moskvi - Foto: RTS
Milica Starović i Dalma Ružičić Benedek prve u MoskviFoto: RTS

Srpska kajakašica Kristina Bedeč osvojila je zlatnu medalju u disciplini K1 na 1.000 metara na Evropskom prvenstvu u Moskvi.

Bedeč je trku završila u vremenu od 4:00.840 minuta i sa samo 148 hiljaditinki ispred drugoplasirane Tamare Takač iz Mađarske.

Treće mejsto zauzela je Koni Vasmut iz Nemačke rezultatom 4:03.128.

Srpski dvosjed Milica Starović i Dalma Ružičić Benedek postao je novi prvak Evrope u kajaku u trci na 1.000 metara.

One su u trci na 1.000 metara trijumfovale u vremenu od 3:38.564 minuta, ispred mađarskog i rumunskog dvosjeda.

Starović i Ružičić Benedek došle su do nove medalje na kontinentalnim prvenstvima, nakon što su prošle godine u češkim Račicica osvojile bronzu.