25/06/2016 |  18:12 ⇒ 18:22 | Autor: B92

Poljska poslije penala među najboljih 8!

Fudbaleri Poljske plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Francuskoj pobjedom nad Švajcarskom poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca.
Poljska - Švajcarska (Foto: epa/Robert Ghement) -
Poljska - Švajcarska (Foto: epa/Robert Ghement)

Poslije regularnih 90 minuta na stadionu 'Žofroa Girar' u Sent Etjenu bilo je neriješeno 1:1, a isti rezultat ostao je i nakon dodatnih 30 minuta.

U 39. minutu Poljaci su stigli do vođstva – Krosicni je probio po desnoj stani, zavrnuo loptu u kazneni prostor gdje je Levandovski propustio, a Јakub Blaščikovski je prihvatio i mirno poslao kroz noge golamana Zomera.

U finišu meča, Šaćiri- napadač Stouk sitija i Švajcarske postigao je najljepši pogodak u dosadašnjem toku turnira.

Lopta je ubačena sa lijeve strane, odbrana nije reagovala na pravi način i ona se odbila do Šaćirija koji je uhvatio nevjerovatne makazice za više od 16 metara i od desnu stativu pogodio za izjednačenje.

Otišlo se u produžetke gdje je bilo nekoliko velikih šansi, ali su pobjednika ipak odlučivali jedanaesterci.

Poljaci su u penal seriji bili bolji rezultatom 5:4 – Granit DŽaka promašio je čitav gol kod Švajcaraca, a Gžegož Krihovjak odveo svoju selekciju u prvo četvrtfinale u istoriji.