25/06/2016 |  20:14 ⇒ 20:16 | Autor: B92

EURO 2016: Vels piše bajku (VIDEO)

Fudbaleri Velsa nastavili su da ispisuju istoriju plasmanom u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Francuskoj.
Vels - Sjeverna Irska - Foto: Getty Images
Vels - Sjeverna IrskaFoto: Getty Images

Velšani, koji su debitanti na prvenstvima 'Starog kontinenta'. savladali su u osmini finala Sjevernu Irsku sa 1:0 i tako produžili evropski san.

Generacija koju vodi Kris Kolman izjednačila je rezultat one iz sredine prošlog vijeka koju je na Svjetskom prvenstvu 1958. u Švedskoj moćni Brazil zaustavio u borbi za polufinale.

Strijelac jedinog gola, ujedno i tragičar meča, bio je Garet Mekoli koji je u 75. minutu zatresao sopstvenu mrežu.

Čovjek koji je Sjeverne Irce doveo do osmine finala golom protiv Ukrajine, želio je da prije Robson-Kanua stigne do lopte koju je sa lijevog boka uputio njegov imenjak Bejl, ali je ona završila iza leđa golmana Mekgaverna.

Utakmica na 'Parku prinčeva' u Parizu nije obilovala kvalitetnim potezima i uzbuđenjima – Velšani su bili bolji, Aronu Ramziju opravdano je poništen pogodak zbog ofsajda u prvom poluvremenu, a uspavanku je riješio već opisani detalj.