19/07/2016 |  21:38 | Autor: klix.ba

Umag- DŽumhur savladao Almagra u prvom kolu

Bh. teniser Damir DŽumhur napravio je senzaciju i savladao Nikolasa Almagra u prvom kolu ATP turnira u Umagu.
Damir DŽumhur (Foto: epa) -
Damir DŽumhur (Foto: epa)

Najbolji bh. teniser je savladao petog nosioca turnira sa 2:1 u setovima nakon dva sata igre.

U prvom setu DŽumhur je apsolutno dominirao, Španac je napravio čak 20 neforsiranih greški i set je pripao trenutno 81. teniseru svijeta rezultatom 6:2.

U drugom setu oba tenisera su sačuvala svoje servise do 12. gema, kada Almagro pravi brejk za izjednačenje u setovima na 1:1.

U trećem setu DŽumhur je imao tri brejk lopte pri rezultatu 3:3, a iskoristio je treću i poveo sa 4:3. Almagro je već u sljedećem gemu iskoristio drugu brejk loptu i uzvratio ri-brejkom.

Alamgro je pogriješio u 11. gemu, gdje je DŽumhur iskorstio drugu brejk loptu i dobio je priliku da servira za meč. Damir je bio siguran na svoj servis i dobio treći set rezultatom 7:5, a samim time i meč sa 2:1.

DŽumhur će u drugom kolu igrati protiv pobjednika duela Škugor - Fabiano.