28/08/2016 |  18:34 ⇒ 18:47 | Autor: Agencije

Kecmanović osvojio turnir u Merilendu

Srpskom teniseru finalni meč za titulu najjačeg juniorskog turnira predao je Amerikanac Oliver Kraford.

Srpski teniser Miomir Kecmanović osvojio je danas jedan od najjačih juniorskih turnira na svijetu u Merilendu, pošto mu je Amerikanac Oliver Kraford predao meč zbog povrede.

Najbolji junior Srbije, 16-godišnji Kecmanović, bio je postavljen za drugog nosioca, a do finala nije izgubio nijedan set. On je u poufinalu pobijedio trećeg nosioca Јusufa Hosama iz Egipta sa 6:1, 6:2.

Kecmanoviću je trofej u Merilendu, poslije Oranž Bola, druga najveća juniorska titula u karijeri, a došla je uoči samog početka juniorskog gren slem turnira u Njujorku US Opena.

On je trenutno 11-ti na ITF listi, a poslije pobjede u Merilendu najvjerovatnije će biti sedmi. Njegov najbolji plasman je četvrto mjesto, iz marta ove godine.