21/09/2016 |  09:04 ⇒ 09:12 | Autor: B92

Sudije "pomogle" Sevilji u gradskom derbiju

Fudbaleri Sevilje savladali su Betis u gradskom derbiju koji je obilježio prvi dan petog kola španske Primere.

Sevilja je u burnoj utakmici slavila minimalnim rezultatom na svom "Ramon Sančes Pishuanu", a strelac jedinog gola bio je Gabrijel Merkado početkom drugog poluvremena.

Argentinski reprezentativac se najbolje snašao poslije centaršuta Samira Nasrija iz prekida i nekako poslao loptu iza Adana.

Duel na stadionu Sevilje imao je nekoliko perioda oštre igre, igrači su se često sukobljavali, a i sudijska trojka na čelu sa Fernandesom imala je svoju rolu.

On je poništio izjednačujući pogodak Aleksa Alegrije samo nekoliko minuta poslije vođstva zbog navodnog ofsajda, iako je bilo jasno da ni on, a ni asistent Gonsalo Kastro nisu bili u nedozvoljenoj poziciji.

Do kraja susreta bilo je uzbuđenja i šansi, ali su mreže mirovale, pa je ekipa Horhea Sampaolija ostvarila i treću pobjedu uz dva remija i nalazi se na drugoj poziciji na tabeli sa 11 bodova.

Betis je ostao 13. sa pet osvojenih bodova, a nas može da raduje odlična partija Darka Brašanca, koji je na terenu proveo sat vremena.

U prvom meču dana fudbaleri Malage pobijedili su poslije preokreta Eibar, rezultatom 2:1.

Eibar je na gostovanju protiv Malage na jugu Španije do prednosti stigao u 42. minutu pogotkom Nana, ali je domaćin dva minuta kasnije već stigao do izjednačenja golom Sandra Ramiresa.

Pobjedu Malagi donio je Јusuf En Nesiri u 76. minutu.

Malagi je ovo prva pobjeda u ovoj sezoni Primere, pa posleij pet utakmica ima isto toliko bodova i zauzima 12. mjesto, dok je Eibar sedmi sa sedam bodova.