21/09/2016 |  09:11 | Autor: vecernjenovosti

Liga kup: Arsenal i Liverpul ubjedljivi

U prvim mečevima šesnaestine finala Liga kupa Arsenal i Liverpul su bili ubjedljivi, derbi je pripao Čelsiju, Norič je napravio iznenađenje, a trijumfe su zabilježili Njukasl, Lids, Reding i Preston.
Fudbal - Foto: ilustracija
FudbalFoto: ilustracija

Ekipa Arsena Vengera je četiri puta matirala Vladimira Stojkovića i došla do lakog trijumfa protiv Notingem Foresta. A, prema izvještajima medija u Engleskoj vrlo dobru partiju u meču u kojem se prvi put našao u startnoj postavi je pokazao Marko Grujić. Puleni Јirgena Klopa nisu imali problema sa Derbijem (3:0), a srpski fudbaler je odigrao cijeli meč.

Derbi je pripao Čelsiju i to poslije produžetaka (4:2). Nakon 35 minuta igre Lester je imao vođstvo od 2:0 zahvaljujući Okazakiju i djelovalo je da sve ide dobro za njih. Međutim, u drugom minutu nadoknade prvog dijela Kejhil je smanjio prednost, a Aspilikueta je u 49. u potpunosti anulirao vođstvo "lisica".

Djelovalo je da će se velika borba nastaviti i u produžecima, a onda je Vasilevski u 89. minutu napravio veliku glupost. Namjerno je udario Dijega Kostu, arbitar je to vidio i pokazao mu put ka svlačionici. Brojčanu prednost su gosti iskoristili na pravi način, a Sesk Fabregas je sa dva pogotka u 92. i 94. minutu pokazao Konteu da mu je mjesto u startnoj postavi. Nemanja Matić je odigrao cijeli meč, dok Branislav Ivanović nije bio u protokolu.

Aleksandar Mitrović je sa klupe odgledao pobjedu Njukasla protiv Vulvsa (2:0), a Reding je bio bolji od Brajtona (1:2).

Norič je na "Gudisonu" iznenadio Everton (2:0), a prvi gol je postigao upravo bivši igrač "karamela" Stiven Nejsmit.

Јoš jedan meč je riješen poslije produžetaka, a Bornmut nije imao rješenje za napadača Prestona Sajmona Makinoka (2:3). Dvadesetšestogodišnji napadač je tri puta tresao mrežu Federićija i tako odveo svoj tim u sljedeću rundu.

Rezultati:

Bornmut – Preston 2:3* (Graban penal 53, Gosling 76 - Makinok 10, 85, 111)
Brajton-Reding 1:2 (Hemed 85-Kvin 32,Svift 54)
Derbi-Liverpul 0:3 (Klavan 24, Kutinjo 50, Origi 54)
Everton-Norič 0:2 (Nejsmit 41, Marfi 74)
Lids-Blekburn 1:0 (Vud 85)
Lester-Čelsi 2:4* (Okazaki 17, 34 - Kejhil 45+2, Aspilikueta 49, Fabregas 92, 94)
Njukasl-Vulverhempton 2:0 (Riči 29, Gufran 31)
Notingem Forest-Arsenal 0:4 (DŽaka 23, Perez 60 penal, 71, Okslejd-Čembrlen 90+3)