23/09/2016 |  20:17 | Autor: B92

S.Peterburg- Trocki poražen od Vavrinke

Srpski teniser Viktor Troicki završio je takmičenje u četvrtfinalu ATP turnira u Sankt Peterburgu porazom od Stana Vavrinke.

Troicki nije uspio da parira prvom nosiocu i poražen je rezultatom 7:5, 6:2, poslije 64 minuta igre.

Iako je odigrano dosta gemova, duel je trajao poprilično kratko – igrači su ekspresno osvajali gemove, nije bilo ni mnogo brejk lopti, a Švajcarac je bio bolji u odlučujućim trenucima.

Poslije izjednačenog prvog seta, iskoristio je pad koncentracije Viktora i u 12. gemu iskoristio drugu brejk lopta, koja mu je ujedno donijela i vođstvo u setovima.

Već tada je šampion US Opena preuzeo kontrolu i samo se čekalo kada će prelomiti susret, a to se dogodilo sredinom drugog seta. Oduzeo je servis protivniku u šestom gemu, već u osmom napravio novi brejk i plasirao se u polufinale turnira na kojem prvi put nastupa.

On će se u borbi za finale boriti sa Robertom Bautistom Agutom iz Španije, koji je u tri seta eliminisao Žoaa Sousu.

Drugi polufinalni par čine Čeh Tomaš Berdih i Aleksander Zverev iz Njemačke.

Turnir u Sankt Peterburgu igra se za nagradni fond od 923.550 dolara.