15/10/2016 |  12:33 ⇒ 14:20 | Autor: RTRS

Đoković izgubio od Bautiste Aguta!

Novak Đoković izgubio je nove bodove, ostao je bez titule na Mastersu u Šangaju!

Bolji od Novaka poslije skoro dva sata borbe bio je Španac Roberto Bautista Agut u dva seta, sa 6:4, 6:4.

Đoković je se tokom cijelog meča mučio protiv raspoloženog rivala koji je dobio Đokovića poslije pet uzastopnih poraza, spasivši čak sedam brejk lopti.

Najbolji teniser svijeta je nakon relativnog mira u prvih nekoliko gemova, postepeno počeo da se sve više i više nervira, lomio je reket, cijepao majicu, žustro se raspravljao sa sudijom, a to niti je donosilo njemu pozitivni adrenalin, niti je remetilo Španca.

Na kraju je Đoković bio u potpuno podređenom položaju, dugo se borio da ostane u meču u drugom setu, ali nije uspijevao da slomi rivala, koji koristi petu meč loptu i stiže do najveće pobjede u karijeri.