16/10/2016 |  19:46 | Autor: RTRS

Partizan poslije produžataka savladao Olimpiju

Košarkaši Partizana pobijedili su Olimpiju 86:85 u petom kolu Јadranske lige, poslije mnogo drame i produžetka u hali "Aleksandar Nikolić".
Košarkaši Partizana (Foto: KK Partizan) -
Košarkaši Partizana (Foto: KK Partizan)

Ekipa Alekandra DŽikića do trijumfa je došla poslije produžetka, jer je poslije 40 minuta rezultat je bio 75:75. Crno-bijeli su zadržali maksimalan učinak, a Olimpija je pretrpjela treći poraz.

Partizan je odigrao veoma loš meč, šutirao je očajno za tri poena (9/37), uz slab procenat sa linije penala (17/30) i 14 izgubljenih lopti.

Crno-bijeli su gotovo tokom cijele utakmice imali mali rezultatski deficit, da bi tek sredinom četvrte dionice stigli do izjednačenja, kao i u posljednjem minutu, ali su serijom grešaka propustili šansu da preokrenu.

Majstorović je u finišu regularnog dijela sa slobodnih bacanja propustio da donese pobjedu svojoj ekipi, a ključnu trojku u produžetku postigao je Marinković sedam sekundi prije kraja, poslije čega Olimpija preko DŽefersona, a potom i Olivera nije uspjela da iskoristi napad.

Hečer je bio najbolji pojedinac u Partizanu sa 20 poena (5/5 za dva, 3/10 za tri, 1/1 slobodna bacanja), uz četiri asistencije. Veličković je imao 13 poena (2/3 za dva, 0/6 za tri, 9/12 slobodna bacanja), a Marinković ga je pratio sa 12, uz šest uhvaćenih lopti.

U redovima Olimpije briljirao je Јanković sa 21 poenom (8/14 za dva, 5/7 slobodna bacanja) i 12 skokova, a gotovo nezaustavljiv bio je DŽeferson sa 18 poena i pet uhvaćenih lopti. Hrovat je meč završio sa 12 poena, 11 je imao Oliver, a jedan manje Mulalić.