23/10/2016 |  17:54 | Autor: RTRS

PL: Gužva na vrhu tabele; Pep tri meča bez pobjede

Fudbaleri Mančester Sitija odigrali se neriješen meč sa Sautemptonom na Etihadu u devetom kolu Premijer lige – 1:1 (0:1).
Gvardiola i Ture - Foto: Getty Images
Gvardiola i TureFoto: Getty Images

Ekipa Pepa Gvardiole nije uspjela da poslije tri utakmice ostvari pobjedu, pa sada dijeli prvo mjesto sa Arsenalom i Liverpulom, dok je Sautempton osmi.

Strelci na meču bili su Nejtan Redmond u 27. i Kileči Ihenačo u 55. minutu utakmice.

U prvom poluvremenu ekipe nisu pokazale atraktivan fudbal na Etihadu. Nesigurnost odbrane fudbalera Sitija i dobrog presinga "svetaca" dovele su do vođstva gostiju.

Sautempton je u 27. minutu poveo golom Redmonda poslije greške odbrane "građana", odnosno nesporazuma između DŽona Stonsa i Vinsenta Kompanija, pa je 22-godišnji fubaler lako matirao Klaudija Brava.

Bivši fudaler Evertona mogao je da ispravi svoju grešku i da postigne pogodak za izjednačenje, ali je pomoćni sudija donio diskutabilnu odluku i signalizarao ofsajd.

Gvardiola je u nastavku meča morao da reaguje pa je umejsto Kevina de Brujnea ubacio Kelečija Ihenača što se pokazalo odličnim potezom. Mladi napadač je, samo devet minuta od ulaska u igru, poslije sjajne lopte Leroja Sanea, a potom i greške odbane ekipe Kloda Puela izjednačio u 54. minutu.

Od tog trenutka "građani" su imali veći posjed lopte i bili opasniji pred golom Frastera Frostera. Srpski fudbaler Dušan Tadić izašao je iz igre u 70. minutu kada ga je zamijenio Bufalo.

Do kraja utakmice smjenjivale su se šanse i na jednoj i na drugoj strani. Ipak u posljednjim minutima prava drama pred golom gostujućeg tima, nekoliko pokušaja igrača Pepa Gvardiole koje nisu rezultirale golom, pa su na kraju podeijlile bodove na Etihadu.

U narednom kolu "građani" gostuju Vest Bromiču, dok će "sveci" ugostiti ekipu Čelsija.