25/10/2016 |  16:34 | Autor: RTRS

Partizan u četvrtfinalu Kupa Srbije

Fudbaleri Partizana opravdali su ulogu favorita protiv trećeligaša Žarkova 2:0 (0:0) i plasirali se u četvrtfinale Kupa Srbije.
FK Partizan - Foto: TANЈUG
FK PartizanFoto: TANЈUG

Partizan je na Banjici tek u drugom poluvremenu slomio otpor beogradskog srpskoligaša i pobijedio golovima Valerija Božinova u 48. i 71. minutu.

Bugarski napadač iskoristio je kiks odbrane Žarkova kod prvog gola, dok je kod drugog pogodio efektno iz voleja i riješio meč na stadionu Rada.

Trener crno-bijelih Marko Nikolić meč sa Žarkovom iskoristio je da šansu pruži igračima sa manjom minutažom u dosadašnjem dijelu sezone, a debitovao je golman Nemanja Stevanović.

U srijedu su na programu preostali parovi osmine finala Kupa: Јagodina – Borac Čačak (13 sati), Voždovac – FK Spartak Ždrepčeva krv (14), Čukarički – Јavor (15), Crvena zvezda – BSK Borča (16), Novi Pazar – Vojvodina (17), Mladost Lučani – Rad (17), Radnik – Sloboda Užice (17).