05/11/2016 |  15:55 ⇒ 15:59 | Autor: RTRS

Marej bez borbe do svjetskog broja 1!

Britanac Endi Marej bez borbe stigao je do finala Mastersa u Parizu i svjetskog broja 1 na ATP listi.
Endi Marej (Foto: Andy Wong/AP / theguardian.com) -
Endi Marej (Foto: Andy Wong/AP / theguardian.com)

Mareju je meč bez borbe zbog povrede predao Kanađanin Miloš Raonić, pa će Britanac od naredne nedjelje biti prvi teniser svijeta, gdje će zamijeniti Novaka Đokovića.

Britanac će se u finalu za trofej boriti sa DŽonom Iznerom koji je sa 6:4, 6:3 pobijedio Marina Čilića.

Izner preko Čilića do finala Pariza

Američki teniser DŽon Izner plasirao se u finale Mastersa u Parizu pobjedom nad Marinom Čilićem 6:4, 6:3.

Izner je imao odličan meč u kom je u potpunosti nadigrao hravtskog tenisera, koji je djelovao istrošeno poslije jučerašnje pobjede nad Novakom Đokovićem.

Amerikanac je odigrao sjajan prvi set, imao 10 asova, na samom početku meča propustio je tri brejk prilike, oduzeo je servis rivalu tek u devetom gemu i potom poveo sa 1-0.

U drugom setu je bio još bolji, manje je griješio, bio još uspješniji na prvi servis, pa je do pobjede stigao poslije sat i 12 minuta igre.

Ovo je Izneru najbolji rezultat u godini, a ujedno se plasirao i u treće finale nekog Mastersa u karijeri.