26/11/2016 |  15:50 ⇒ 18:07 | Autor: RTRS

Aguero donio pobjedu Sitiju

Golovima Serhija Aguera Mančester Siti savladao je Barnli 2:1 na gostovanju u 13. kolu Premijer lige i preuzeo prvo mjesto na tabeli.
Barnli - Mančester Siti - Foto: Getty Images
Barnli - Mančester SitiFoto: Getty Images

Domaćin je poveo na Turf Muru sjajnim golom Dina Marnija u 14. minutu, Argentinac izjednačenje donosi poslije gužve u petercu Barnlija u 37, da bi pobjedu "građanima" donio pola sata prije kraja.

Aguero je prvi put u karijeri bio strijelac protiv Barnlija, a sa dva gola na ovom meču izjednačio se sa Dijegom Kostom na prvom mjestu liste strijelaca PL sa po deset pogodaka.

Argentianac je osim dva pomenuta gola imao još jednu šansu da zatrese mrežu, ali ga je u 39. minutu sjajnom intervencijom osujetio veteran na golu Barnlija Pol Robinson.

S druge strane, domaćin je u završnici bio vrlo blizu boda. Dvije šanse je propustio Majkl Kejn, prvu u 75. kada je izblokiran njegopv udarac glavom na desnu stativu, a potom u 94. minutu kada su poslije njegovog novog šuta glavom defanzivci Sitija intervenisali na gol liniji.

U istom minutu, u posljednjim sekundima meča priliku je imao i Ešli Barns, šutirao je sa ivice kaznenog prostora, lopta je zakačila jednog igrača domaćeg tima, ali je Klaudio Bravo fantastično reagovao i spasao goste.

Siti je dobio treći meč u posljednja četiri kola i probio se na prvu poziciju bar na nekoliko sati, do gradskog derbija Londona između Čelsija i Totenhema.

"Građani" u sljedećem kolu dočekuju upravo "plavce" sa Stamford Bridža, dok Barnli sa svega četiri boda od zone ispadanja gostuje Stouku.