27/11/2016 |  18:01 ⇒ 18:20 | Autor: RTRS

Serija A: Јuventus poražen u Đenovi

Fudbaleri Јuventusa ubjedljivo su poraženi na gostovanju u Đenovi u 14. kolu Serije A – 3:1.
Poraz Јuventusa u Đenovi - Foto: Getty Images
Poraz Јuventusa u ĐenoviFoto: Getty Images

"Stara dama" je i dalje prva na tabeli sa 33 boda, ali je smanjena prednost u odnosu na Milan na samo četitri boda.

Đenoa je u prvih pola sata postigla sva tri gola i tako ostvarila veliku prednost koju do kraja ekipa Masimilijana Alegrija nije uspjela da dostigne.

Heroji Đenovljana bili su naš Darko Lazović i sin trenera Atletiko Madrida Dijega Simeonea Đovani Simeone, koji je postigao dva pogotka. Prvi gol dao je već u trećem minutu kada je iz trećeg pokušaja savladao Bufona, a samo deset minuta kasnije zablistao je i Lazović koji je asistirao Simeoenu, a ovaj drugim golom povisio na 2:0.

Tragičar na ovom meču bio je Aleks Sandro koji je autogolom povisio vođstvo domaćih na 3:0.

Miralem Pjanić smanjio je prednost u 82. minutu sjajnim golom iz slobodnjaka, ali to je bilo sve od Јuventusa na ovom meču.

Ekipa Đenoe sada zauzima 9. mjesto na tabeli sa 19 osvojenih bodova.

Fudbaleri Atalante pobijedili su na gostovanju Bolonju sa 2:0 i ostvarili osmu pobjedu u posljednjih devet utakmica.

Atalanta je povela golom Andree Masjela u 15. minutu, a konačan rezultat postavio je Јasmin Kurtić u 68. minutu.

Ekipa iz Bergama je poslije šeste uzastopne pobjede popela na četvrto mjesto na tabeli sa 28 bodova. Bolonja je pretrpjela šesti prvenstveni poraz i zauzima 14. mjesto na tabeli sa 16 bodova.

Kaljari je na svom terenu pobijedio Udineze sa 2:1 i prekinuo niz od dva poraza, dok su Krotone i Sampdorija odigrali neriješeno 1:1.

Ranije u nedelju Lacio je pobijedio Palermo sa 1:0.