28/11/2016 |  08:26 ⇒ 09:14 | Autor: RTRS

Dabl-dabl Јokića, pobjeda Klivlenda

Košarkaši Denvera savladali su Finiks 120:114, a Klivlend je bio bolji od Filadelfije 112:108 u mečevima NBA lige.
Nikola Јokić (Foto:  denverstiffs.com) -
Nikola Јokić (Foto: denverstiffs.com)

Srpski košarkaš Nikola Јokić imao je još jednu odličnu partiju, za pola sata na parketu imao je 13 poena, 11 skokova i tri asistencije.

Denveru je ovo sedma pobjeda u sezoni, a Finiks je zabilježio 12. poraz

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Čendler sa 25 poena i osam skokova Nelson je imao 21, a Mudijej 19. Nurkić je za 16 minuta imao osam poena, šest skokova, dvije asistencije.

U poraženom timu Bledso je zabilježio 35 poena, dok je odličnu partiju imao i Buker koji je ubacio 30. Čendler je ima 10 poena i 15 skokova, a 21 poen ubacio je Taker.

Denver je kontrolisao igru i čuvao prednost. Poslije 20 razlike u prvom poluvremenu, od treće četvrtine Finiks je konstantno pretio, prije svega preko Bukera, ali kada god bi se približio, Nagetsi bi imali spreman odgovor. Uslijedila je neizvjesna završnica, ali Denver nije ispuštao prednost.

Košarkaši Klivlenda savladali su Filadelfiju na gostujućem terenu 112:108. Seventisiksersi su se mučili Kavalirse tokom većeg dijela meča, a tek u posljednjoj četvrtini Klivlend je uspio da prelomi.

Klivlend je upisao 13. pobjedu u seezoni, a Filadelfiji je ovo 11. poraz.

Najefikasniji u Klivlendu bio je Irving sa 39 poena, za 40 minuta na parketu, Lebron DŽejms je zabeležio 26, uz 13 asistencija i 10 skokova, a poen manje imao je Lav, uz 11 uhvaćenih lopti.

U Filadelfiji Embid je ubacio 25 poena, uz devet skokova, 14 je zabilježio Okafor, a jedan manje Iljasova.