28/11/2016 |  19:06 ⇒ 19:11 | Autor: RTRS

Zvezda nastavila niz, 11. pobjeda na Јadranu

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su u Ljubljani domaću Olimpiju sa 85:67 (28:24, 15:17, 25:15, 17:11), u utakmici 11. kola Јadranske lige i ostvarili 11. pobjedu, kojom su ostali jedina neporažena ekipa u takmičenju.

Ognjen Kuzmić bio je najefikasniji u ekipi Crvene zvezde sa 20 poena i devet skokova, a Stefan Јović postigao je 15 poena i imao je šest asistencija. Marko Gudurić dodao je 14 poena, a Marko Simonović 10.

U ekipi Olimpije Brendon Džeferson postigao je 18 poena i imao je pet skokova, a po 12 poena dodali su Nikola Јanković i Devin Oliver.

Zvezda je od početka povela i uglavnom je bila u vođstvu, sve do polovine druge četvrtine kada je Olimpija prvi put povela, 37:36. Gosti su poslije toga, uglavnom preko Јovića, vratili vođstvo, pa su poluvrijeme završili sa dva poena prednosti, 43:41.

Na početku treće četvrtine Јović i Kuzmić su čuvali prednost Zvezde, a na 10 razlike (63:53), sa dve vezane "trojke", povisli su Branko Lazić i Marko Simonović.

Ekipa Dejana Radonjića je do kraja utakmice uvećala prednost i sa 11 pobjeda ostala jedina neporažena ekipa u regionalnoj ligi.

Olimpija ima tri pobjede i sedam poraza, uz utakmicu manje.

U 12. kolu Zvezda će u ponedjeljak 5. decembra igrati u Beogradu protiv FMP-a, a Olimpija će dva dana ranije igrati u Zagrebu protiv Cedevite.