05/01/2017 |  10:45 ⇒ 10:52 | Autor: RTRS

NBA: Adentokumbo junak večeri, "kralj" nemoćan, Golden Stejt gazi

Novi trijmf Golden Stejta, poraz šampiona Klivlenda i tehnička greška Rasela Vestbruka obilježili su veče u NBA ligi.
NBA - Foto: ilustracija
NBAFoto: ilustracija

Vestbruk je ponovo bio najbolji u Oklahomi, ali nije uspio da spriječi poraz od Šarlota (123:112), da bi košmarnu noć zaokružio tako što je pogodio sudiju loptom u glavu, zbog čega je sankcionisan.

Voriorsi su u derbiju večeri, na krilima Kevina Durenta i Stefana Karija, savladali Portland sa 125:117, dok su Kavalirsi poraženi od Čikaga rezultatom 106:94.

Milvoki je sjajnom četrvtom četvrtinom preokrenuo protiv Njujorka (105:104), Atlanta je bila bolja od Orlanda, Majami je dobio Sakramento, a Klipersi su poslije šest vezanih poraza došli do druge pobjede.

Najzaslužniji za trijumf Bulsa bio je DŽimi Batler, koji je 14 od svojih 20 poena postigao u posljednjoj četvrtini.

U pobjedničkom timu, koji je postigao ove sezone svojih rekodnih 13 trojki, istakao se i Dag Mekdermot sa 17. Lebron DŽejms nije uspio da bez svoja dva Ol-star saigrača pomogne Klivlendu.

On je bio prehlađen nekoliko dana i njegov nastup je bio upitan do 20 minuta prije utakmice.

DŽejms je utakmicu završio sa 31 poenom, osam skokova i sedam asistencija, za 37 minuta u igri.

Grčki košarkaš Јanis Adentokumbo nastavio je da se ističe pošto je košem u posljednjem napadu donio pobjedu Milvokiju nad Njujorkom sa 105:104.

Adentokumbo je prethodno, 8,7 sekundi prije kraja, ukrao loptu Deriku Rouzu za posljednji posjed, a utakmicu je završio sa 27 poena i 13 skokova.

Njujork je zabilježio šesti uzastopni poraz, a najbolji u tom timu protiv Milvokija bio je Karmelo Entoni sa 30 poena i 11 skokova.

Prošlogodišnji finalista Golden Stejt je sa 125:117 pobijedio Portland, uz odličnu igru Karija i Durenta, koji su postigli 35 i 30 poena.  U poraženoj ekipi sa 35 je najefikasniji bio Si DŽej Mekolum.

Los Anđeles Klipersi su sa 115:105 bili bolji od Memfisa, uz 29 poena Ostina Riversa, dok je Nikola Batum sa 27 predvodio Šarlot u trijumfu 123:112 nad Oklahomom, kojoj je bilo nedovoljno 33 poena i 15 skokova Rasela Vestbruka.

Atlanta je pobijedila Orlando sa 111:92, predvođena Denisom Šrederom sa 18 poena, dok je Majami dobio Sakramento sa 107:102, uz 23 poena Tajlera DŽonsona.