Kuznjecova bolja od Јankovićeve poslije drame

U trećem kolu Australijan opena sastale su se jedina srpska predstavnica u glavnom žrebu Јelena Јanković i ruska igračica Svjetlana Kuznjecova.
Svetlana Kuznjecova (FOTO: tennisworldusa.org) -
Svetlana Kuznjecova (FOTO: tennisworldusa.org)

Poslije dramatičnih tri sata i 36 minuta igre slavila je Ruskinja sa 6:4, 5:7, 9:7.

Kuznjecova je povela sa 1:0 u setovima i "mirisalo" je da će to biti laka pobjeda za rusku teniserku, ali je Јankovićeva "izvukla" drugi set, izjednačila, imala čak i prednost u trećem od 3:1, ali je na kraju ipak poklekla rezultatom 9:7 u odlučujućem setu.

Duel veteranki (obe su rođene 1985. godine) je tako pripao Ruskinji koja je smanjila u međusobnom skoru na 8:7.

Kuznjecova će u osmini finala igrati protiv zemljakinje Anastasije Pavljučenkove, koja je prethodno eliminisala Elinu Svitolinu iz Ukrajine.

Izvor: Sport centar