16/02/2017 |  21:22 | Autor: RTRS

Zvezda deklasirala Vršac za polufinale Kupa Koraća

Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su Vršac u Nišu sa 99:47 i plasirali se u polufinale Kupa Radivoja Koraća.
Kup Radivoja Koraća - Foto: RTRS
Kup Radivoja KoraćaFoto: RTRS

Ekipa Dejana Radonjića odigrala je brutalno prvo poluvreme koje je dobila sa 57:17 i na taj način je poslala poruku svim rivalima u Nišu.

Od početka meča igrači srpskog šampiona zaigrali su ozbiljno i odgovorno u odbrani, a uz to ih je služio i šut za tri poena, pa drugoplasirani tim KLS lige nije imao šta da traži.

Marko Simonović je u prvih 20 minuta ubacio isti broj poena kao i Vršac (17), pa je jasno kakav je bio odnos snaga na parketu.

U nastavku meča veliku minutažu dobili su Petar Rakićević i Boriša Simanić, Zvezda je spustila gas, ali je i pored toga ostvarila više nego ubjedljivu pobjedu iako je igrala bez Dangubića, Voltersa i Bjelice.

Simonović je završio sa 19 poena, a igrač utakmice je bio kapiten Luka Mitrović sa 12 poena, 10 skokova i 7 asistencija.

Marko Gudurić dodao je 13, a Tompson 12 poena. Svi igrači Zvezde koji su ulazili upisali su se u strijelce.

U ekipi Vršca samo je Savović sa 11 poena bio dvocifren. Po 8 su dodali Stojadinović i Јeftić.

Zvezdu u polufinalu u subotu od 17 časova čeka FMP Železnik koji je prethodno pobijedio Spartak.