22/02/2017 |  20:14 | Autor: RTRS

LE: Јunajted rutinski, Krasnodar izbacio Fener

Mančester Јunajted, Krasnodar i Šalke prve su ekipe koje su obezbijedile plasman u osminu finala Lige Evrope.
Liga Evrope - Foto: Screenshot
Liga EvropeFoto: Screenshot

"Crveni đavoli" su, poslije sigurnog trijumfa na Old Trafordu (3:0), slavili i na gostovanju protiv Sent Etjena, a jedini pogodak postigao je Henrik Mhtarjan u 17. minutu.

Fener je uspio da anulira brzi vodeći gol gostiju iz Rusije, pošto je Fedor Smolov već u sedmom minutu pogodio za prednost, pogotkom Souze u 41. minutu.

Međutim, domaći igrači nisu mogli do mreže rivala u nastavku susreta, pa je Krasnodar, koji je u prvom susretu slavio 1:0, prošao dalje ukupnim rezultatom 2:1.

Identičan rezultat viđen je i u okršaju Šalke i PAOK u Gelzenkirhenu 1:1, s tim da je ovde domaćin prvi poveo. Alesandro Šop doveo je "Rudare" u vođstvo u 23. minutu, da bi konačan rezultat susreta postavio Matija Nastasić samo 120 sekundi kasnije.

Šalke nije igrao pod prevelikim pritiskom jer je u Solunu bio ubjedljiv (3:0).

Izvor: Agencije