15/03/2017 |  20:59 ⇒ 21:04 | Autor: RTRS

Karenjo Busta eliminisao Lajovića

Dušan Lajović eliminisan je sa Masters turnira u Indijan Velsu, pošto je u osmini finala izgubio od Pabla Karenja Buste sa 2:0 (6:4, 7:6).
Dušan Lajović - Foto: TANЈUG
Dušan LajovićFoto: TANЈUG

Dušan Lajović nije odigrao loš meč, bio je veoma blizu ulaska u treći set, ali je Karenjo Busta u odlučujućim momentima meča imao više koncentracije, pa se zasluženo plasirao među najboljih osam u kalifornijskoj pustinji.

Јedini brejk u prvom setu viđen je u petom gemu, pa je Španac taj dio igre dobio rezultatom 6:4. Zanimljivo da je Lajović osvojio samo dva poena na servis protivnika u prvom setu, koji je trajao pola sata.

U drugom setu viđena je izjednačenija borba, koja je reijšena u taj-brejku. Španac je prvi stigao do brejka, već u prvom gemu, ali je Lajović uspio da uzvrati istom mjerom i odvede set u odlučujući 13. gem.

I tu je Lajović imao svoju šansu, vodio je sa 5:3, ali je Karenjo Busta smogao snage da preokrene rezultat i riješi taj-brejk u svoju korist rezultatom 7:5.

Turnir u Indijan Velsu igra se za ukupni nagradni fond od 6.993.450 dolara.