23/03/2017 |  08:44 ⇒ 08:45 | Autor: RTRS

Majami: Troicki se mučio, ali došao do Raonića

Srpski teniser Viktor Troicki imao je velikih problema na startu Mastesa u Majamiju.

Troicki se plasirao u drugo kolo drugog Mastersa u sezoni teškom pobjedom nad Brazilcem Tijagom Monteirom, rezultatom 5:7, 6:3, 6:1.

Od samog starta meča bilo je jasno da Viktor nije dovoljno koncentrisan protiv 82. igrača na ATP listi, u prvom setu nije imao nijednu brejk loptu, a popustio je u samom finišu kada je rival došao do jedine prilike.

Odlučujući je bio drugi gem drugog seta – Srbin je nekako uspio da spasi dvije brejk šanse, potom u sljedećem gemu oduzeo servis protivniku i preuzeo kontrolu. Drugim brejkom je overio set i onda krenuo u seriju do samog kraja.

Troickog u sljedećem kolu očekuje Kanađanin Miloš Raonić, koji je postavljen za trećeg nosioca.

Masters u Majamiju igra se za ukupni nagradni fond od 7.669.423 dolara.