23/03/2017 |  08:55 ⇒ 08:57 | Autor: RTRS

Јokić se poigravao sa šampionima (VIDEO)

Srpski reprezentativac, Nikola Јokić, ponovo je pružao odličnu partiju u NBA ligi, ovoga puta protiv aktuelnog šampiona Klivlend Kavalirsa. Јokić je za 28 minuta u igri zabilježio 16 poena, deset uhvaćenih lopti i sedam asistencija u pobjedi Denvera od 126:113.
Nikola Јokić (Foto:  denverstiffs.com) -
Nikola Јokić (Foto: denverstiffs.com)

Јokiću su samo tri uhvaćene lopte falile za novi tripl-dabl.

Trener Maloun je Јokića na parketu držao "samo" 28 minuta zbog ubjedljivog vođstva koju je njegov tim imao većim dijelom utakmice.

Denver je poveo krajem prve četvrtine i od tog trenutka nije ispuštao prednost koja je u nekoliko navrata iznosila i 20 poena.

Nagetse je krasila timska igra pa su sa dvocifrenim učinkom meč završila čak sedam igrača.

Heris je postigao 21, Barton poen manje, Čendler je dodao 18, Farid i Јokić 17 a Mari 15 poena.

Klivlend je nakon dugo vremena ponovo bio u kompletnom sastavu ali im to nije pomoglo protiv raspoloženih Nagetsa.

Najefikasniji u redovima Klivlenda bili su Irving sa 33, Vilijams sa 19 i DŽejms sa 18 postignutih poena.

Denver je zabilježio jako bitnu pobjedu u trci za osmo mjesto koje vodi u doigravanje i sada imaju skor od 34 pobjede i 37 poraza.

Klivlend je zadržao lidersku poziciju istočne konferencije sa skorom 46 pobede i 24 poraza.