15/04/2017 |  19:16 ⇒ 20:04 | Autor: RTRS

Inter i Milan remizirali

U derbiju 32. kola italijanske Serije A ekipe Intera i Milana podijelile su bodove odigravši 2:2. Ovo je prvi milanski derbi otkako su dva kluba kupili Kinezi.
Inter-Milan - Foto: RTRS
Inter-MilanFoto: RTRS

Inter i Milan su remizirali i drugi put ove sezone, ali današnji derbi bio je mnogo bolji od prvog. Inter je bio na pragu važne pobjede, jer je u periodu od deset minuta u prvom poluvremenu došao do prednosti od 2:0.

Golove za "Neroazure" postigli su Antonio Kandreva i Mauro Ikardi. Milan je propustio nekoliko dobrih prilike prije nego što je u 83. minuti Alesio Romanjoli smanjio na 2:1. Do boda je došao u sedmom minutu sudijske nadoknade, kada je pogodio drugi Milanov štoper Kristijan Zapata.

Milan je zadržao šestu poziciju na tabeli sa dva boda više od gradskog rivala, koji je na sedmom mjestu. Oba tima do kraja sezone očekuje velika borba za mjesto u Ligi Evrope.