17/04/2017 |  20:02 | Autor: RTRS

Troicki poražen od Kuevasa na startu Monte Karla

Srpski teniser Viktor Troicki poražen je već na startu teniskog turnira u Monte Karlu od Pabla Kuevasa u dva seta, sa 6:3, 6:0. Urugvajac je u njihovom četvrtom međusobnom duelu do prve pobjede došao posle sat i osamnaest minuta igre.

Urugvajac će u drugom kolu igrati protiv Portugalca Žoaa Soze, koji je u dva seta pobijedio Nemca Florijana Majera.

Obojica tenisera su imali od početka meča dosta problema sa prvim servisom, ali je Kuevas znatno bolje riternirao, što mu je i donelo rezultat.

Kuevas, 27. teniser sveta na ATP rang-listi, triput je u prvom setu oduzeo servis Troickom, koji je samo dvaput uspeo da uzvrati istom merom.

Urugvajac je u drugom setu u potpunosti nadigrao Troickog, triput mu oduzeo servis, sačuvao svoje i tako izborio plasman drugo kolu Mastersa u Monte Karlu.

Najbolji srpski teniser Novak Ćoković je drugi nosilac na turniru, igraće protiv Francuza Žila Simona, koji je u prvom kolu ubedljivo eliminisao Maleka Žazirija iz Tunisa sa 2:0 (6:2, 6:2). Taj meč će se igrati u utorak ili srijedu.