30/05/2017 |  16:37 | Autor: RTRS

Vavrinka lako, Čung izbacio Kverija

Stan Vavrinka uspješno je započeo učešće na Rolan Garosu, trijumfom maksimalnim rezultatom.
Stanislas Vavrinka - Foto: bbc.co.uk
Stanislas VavrinkaFoto: bbc.co.uk

Šampion Otvorenog prvenstva Francuske iz 2015, Švajcarac je poslije tačno dva časa igre bio bolji od Slovaka Јozefa Kovalika.

Uzbuđenja je bilo samo u drugom setu, pošto je Kovalik uspio odmah da napravi brejk, ali je Stan ekspresno odgovorio i poslije taj-brejka poveo sa veliki i nedostižnih 2-0.

Njegov rival u narednoj rundi biće Aleksander Dolgopolov iz Ukrajine, koji je takođe u tri seta bio bolji od Argentinca Karlosa Berloka – 7:5, 6:3, 6:4.

Istovremeno, dvadesetjednogodišnji Јužnokorejac Hjeong Čung izjednačio je svoj najbolji rezultat na Grend Slemovima, poslije druge runde Australian Opena na startu godine, pobjedom nad Semom Kverijem iz Sjedinjenih Američkih Država – 6:4, 3:6, 6:3, 6:2.

U narednoj rundi čeka ga Uzbekistanac Denis Istomin, koji je porazio Erenesta Eskobeda iz Amerike, a u drugo kolo plasirali su se i Nik Kirjos i Huan Martin del Potro.