Borba za SP: Poslije Brazila, plasirao se Iran

Fudbaleri Irana plasirali su se na Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.
Iran - Foto: Getty Images
IranFoto: Getty Images

"Persijanci" su pobjedom protiv Uzbekistna sa 2:0 u Teherano izborili direktan plasman iz Grupe A u azijskim kvalifikacijama.

Golove su postigli Sardar Azmun u 23. minutu i Mehdi Taremi u 88. minutu. Iran se peti put plasirao na Svjetsko prvnstvo, a prvi put će učestvovati na dva uzastopna Mundijala.

Iran je prvi u Grupi A u azijskim kvalifikacijama sa 20 bodova i dva kola prije kraja ima osam bodova više od trećeplasiranog Uzbekistana i sigurno će kao prvi otići na Mundijal.

Prve dvije ekipe idu dalje, a druga je Јužna Koreja sa 13 bodova, ali i utakmicom manje.

Ekipa Irana nije primila gol u kvalifikacijama, a sa klupe je od 2011. godine predvodi bivši trener Real Madrida i reprezentacije Portugala Karlos Keiroš.

Iran je druga ekipa koja se do sada plasirala na Svjetsko prvenstvo, poslije Brazila. Rusija kao domaćin već je obezbijedila učešće.