20/06/2017 |  20:07 | Autor: RTRS

Remi Srbije i Makedonije u Bidgošču

Mlada reprezentacija Srbije odigrala je neriješeno sa Makedonijom 2:2 u meču drugog kola Grupe B Evropskog prvenstva u Poljskoj. Mijat Gaćinović donio prednost Srbiji u 24. minutu, izjednačio je Bardi u 64. minutu sa bijele tačke. Preokret Makedoniji donio je Đorđev prelijepim golom u 83. minutu, a remi Srbiji obezbijedio Đurđević.
Reprezentacija Srbije U21 (Foto: UEFAUnder21 ) -
Reprezentacija Srbije U21 (Foto: UEFAUnder21 )

Prvo poluvreijme u Bidgošču su djelovali obećavajuće, Srbija je bila daleko bolji rival, imala loptu, imala igru.

Mijat Gaćinović je postigao gol u 24. minutu za vođstvo, a Makedonci su prvi put zaprijetili u samom finišu prvog dijela igre.

Međutim, u drugom poluvremenu, Makedonci agresivniji, organizovaniji, što im je donijelo izjednačenje u 64. minutu.

Lopta je pogodila u ruku Andriju Živkovića u kaznenom prostoru, a sa penala je bio precizan Bardi.

Rezervista Đorđi je postigao prelijep gol u 83. minutu, udarcem sa dvadesetak metara, čime je donio Makedoniji preokret.

Bod Srbiji obezbijedio je Uroš Đurđević, koji je u 90. minutu postigao gol glavom poslije centaršuta Živkovića.

Srbija je mogla i do pobjede, ali je Andrija Živković u posljednjim minutima pogodio stativu.