23/07/2017 |  20:37 ⇒ 20:39 | Autor: RTRS

Počelo Svjetsko prvenstvo u plivanju

U Budimpšeti je danas počelo Svjetsko prvenstvo u plivanju.
Plivanje - žene - Foto: ilustracija
Plivanje - ženeFoto: ilustracija

Prvog takmičarskog dana, nastupilo je dvoje plivača iz BiH. Adi Mešetović, iz banjalukog Olimpa, osvojio je 40. mjesto u kvalifikacijama trke na 50 metara delfin stilom, u vremenu 24 sekunde 58 stotinki, što je 10 stotinki slabiji rezultat od rekorda BiH u njegovom vlasništvu.

Najbolja plivačica BiH, Mostarka Amina Kajtaz, zauzela je 29. mjesto u disciplini 100 metara delfin stilom. Ona je plivala šest stotinki sporije od rekorda BiH, minut 77 stotinki.

Nešto uspiješni su bili plivači iz Srbije.

Kristijan Sabo, nije uspio da se plasira u finale trke na 50 metar delfin. Nakon što je jutros uspješno prošao kvalifikacije, Sabo je večeras zauzeo 13. mjesto u polufinalu, rezultatom 23 sekunde 54 stotinke.

Čaba Silađi je 23. na 100 metara prsnim stilom, dok je štafeti Srbije na 4x100 slobodno nedostajalo 88 stotinki, da se plasira u finale. Јutros u kvalifikacijama su bili deveti.