14/08/2017 |  11:23 ⇒ 11:23 | Autor: RTRS

Rodžers kup- Zverev šokirao Rodžera

Aleksandar Zverev novi je šampion Mastersa u Montrealu poslije pobjede nad Rodžerom Federerom 2-0 (6:3, 6:4).

Njemački teniser je posao u finalu završio za samo sat i deset minuta i tako osvojio novu titulu poslije Vašingtona.

Ujedno je došao i do druge titule na mastersima u karijeri pošto je ove godine pobijedio i Novaka Đokovića u finalu Rima.

Dobar servis, agresivna igra i oštri uglovi na forhendima su uz dobar procenat prvog servisa 69 odsto, pomogli Nijemcu da ostavi indisponiranog Švajcarca bez novog pehara.

Rani brejk i potvrda za 3:1, pa potom i 4:1 Zverevu je donijelo zonu komfora u prvom setu koji je dobio za jedva 30 minuta. Od Federera koji ove godine dominira ATP turom gdje god se pojavi, nije se očekivalo da će imati tek polovične procente prvog servisa, ali mu je dobrom igrom Nijemac ruskog porijekla maksimalno odmagao.

Mada je djelovalo kao da počinje da pronalazi svoju igru na početku drugog seta, Švajcarac je izgubio svoj servis i u sedmom gemu drugog seta, Zverev je poveo 4:3, sačuvao je dobar "momentum" i gotovo rutinski slavio protiv jednog od najboljih tenisera svih vremena.

Zverev sada ima 5-1 kada igra u finalima ove godine, a jedini poraz naneo mu je upravo Federer u Haleu.

Izvor: Agencije