10/10/2017 |  14:40 ⇒ 14:41 | Autor: RTRS

Australija eliminisala Siriju, dva gola Kejhila

Fudbaleri Australije plasirali su se u interkontinentalni baraž za plasman na Svetsko prvenstvo 2018, pošto su u Sidneju poslije produžetaka pobijedili selekciju Sirije sa 2:1.
Svjetsko prvenstvo u fudbalu 2018. u Rusiji - Foto: Novosti.rs
Svjetsko prvenstvo u fudbalu 2018. u RusijiFoto: Novosti.rs

Poslije regularnih 90 minuta rezultat je bio 1:1, koliko je bilo i u prvom meču baraža azijskih kvalifikacija odigranom prošlog četvrtka u Maleziji.

Pobjednik ovog dvomeča riješen je posle produžetaka, a odlučujući gol postigao je Tim Kejhil u 109. minutu.

Omar al-Soma je prethodno doveo Siriju u vođstvo u šestom minutu, a izjednačio je Kejhil.

Drugi gol Australije bio je 50. pogodak Kejhila u dresu reprezentacije. On je tako postao 59. fudbaler u istoriji koji je za nacionalni tim postigao 50 golova.

Australiju od plasmana na Svjetsko prvenstvo u Rusiju sada dijeli još jedan korak. Ta selekcija će u interkontinentalnom baražu igrati protiv četvoroplasirane ekipe iz CONCACAF zone.

Izvor: RTS, Agencije