14/03/2018 |  20:02 ⇒ 22:49 | Autor: RTRS

LŠ: Barselona i Bajern lako do četvrtfinala

Fudbaleri Barselone ubjedljivo su savladali Čelsi 3:0 (2:0) i plasirali se u četvrtfinale Lige šampiona. Ni Bajern se nije mnogo brinuo za rezultat, jer je ubjedljivo nadigrao Bešiktaš,
Barselona i Čelsi - Foto: Getty Images
Barselona i ČelsiFoto: Getty Images

Katalonci su "slomili" goste iz Londona već u prvom poluvremenu sa dva gola nakon brzih akcija uz greške odbrane "plavaca".

Blistao je Lionel Mesi koji je učestvovao u sva tri gola, postigao je dva i jednom asistirao.

Barsa je povela već u trećem minutu nakon akcija Suaresa i Mesija koji skoro iz mrtvog ugla uspijeva da savlada Kurtou.

Uslijedila je inicijativa Čelsija, ali čim su gosti napravili sljedeću grešku primili su gol, a igrao se tek 20. minut.

Loše je reagovao Fabregas u sredini terena nakon što je odbrana Barse ispucala loptu, Mesi ju je ukrao i ekspresno stigao do šesnaesterca, a onda proigrao Dembelea koji snažnim udarcem postiže prvi gol u LŠ u dresu Barse.

Čelsi je krajem prvog poluvremena propustio dvije sjajne šanse za gol, Ter Štegen je odbranio šut Žiruu, dok je Vilijan zasmetao Kanteu, da bi u posljednjem minutu Alonso okrznuo stativu iz slobodnog udarca.

Barsa je u nastavku meča potpuno "umrtvila" igru, čekala je novu grešku gostiju i dočekala pola sata prije kraja.

Opet su Katalonci brzom kombinacijom izbacili skoro cijelu odbranu Čelsija, Suares je gurnuo loptu do Mesija, koji je šalje kroz noge Kurtoi za konačnih 3:0.

Bajern u Istanbulu osigurao četvrtfinale

Bavarci su poslije ubjedljive pobjede u prvom meču, u revanšu samo potvrdili kvalitet. Večeras je u Istanbulu bilo 3:1.

Nakon meča u Minhenu bilo je jasno da je Bajern siguran četvrtfinalista Lige šampiona (5:0), ali Bavarci nisu imali namjeru da bilo šta prepuste slučaju.

Bajern je poveo već u 18. minutu poslije akcije Tomasa Milera i Tijaga Alkantare, da bi vođstvo udvostručio zahvaljujući autogolu Gonula u prvom minutu drugog poluvremena.

Pola sata prije kraja, Vagner Lav smanjuje rezultat, na asistenciju Gonula, da bi pobjedu Bajerna potvrdio Sandro Vagner šest minuta prije kraja.

Bešiktaš je u meč ušao sa kombinovanim timom, na klupi su ostali neki od nosilaca igre poput napadača Taliske i Alvara Negreda, dok su zbog povreda odsustvovala trojica ključnih defanzivaca Duško Tošić, Pepe i Domagoj Vida.