12/04/2018 |  22:58 ⇒ 23:07 | Autor: RTRS

LE: Lacio ispustio polufinale

U revanš utakmici četvrtfinala Lige Evrope Salcburg je pobijedio Lacio sa 4:1.
LE: Salzburg - Lacio (Foto:twitter.com) -
LE: Salzburg - Lacio (Foto:twitter.com)

Italijanski tim imao je prednost od 4:2 iz prve utakmice. Austrijski tim je u revanšu četvrtfinala savladao italijansku ekipu sa 4:1, te bio bolji u dva meča ukupnim rezultatom 6:5. Slacburg je priredio pravi spektakl i sa 4:1 deklasirao Lacio u revanš meču. Italijani su imali rezultat koji ih je vodio dalje (prvi meč 4:2), ali su Austrijanci učinili nemoguće u završnici. Za četiri minuta postigli tri gola i ukupnim rezultatom 6:5 prolaze dalje.

Fudbaleri Arsenala, Atletiko Madrida, Salcburga i Marseja plasirali su se u polufinale Lige Evrope.

"Tobdžije" su remizirale u Moskvi 2:2 i ukupnim rezultatom 6:3 prolaze dalje.

Činilo se da će Arsenal lako proći u Moskvi, ali je CSKA namučio ekipu Arsena Vengera.

"Armejci" su poveli u 39. minutu preko Čalova, da bi u nastavku meča Nababkin povećao prednost poslije loše odbijene lopte Petra Čeha. Golman Arsenala spustio je loptu poslije snažnog udarca iz daljine pravo na nogu strijelca.

Mogli su gosti brzo da smanje vođstvo, ali je Elnenijev gol poništen zbog ofsajda.

Ipak, u 76. minutu Dani Velbek preciznim udarcem matira Akinfejeva za 2:1, a Ramzi u sudijskoj nadoknadi postavlja za konačnih 2:2.

Marsej je poslije preokreta slavio protiv Lajpciga sa 5:2, dok gol Sportinga protiv Madriđana nije bila dovoljan za prolaz Portugalaca.

Parovi polufinala Lige Evrope biće određeni u petak u Ninonu, od 13 časova, dok će sat vremena ranije biti izvučeni parovi polufinala Lige šampiona.